100 de zile de şcoală! – 2016

toti2Elevii Clasei Pregătitoare A, îndrumaţi de prof. înv. primar Elena Rusu, au sărbătorit, cu entuziasm şi satisfacţie,  primele 100 de zile de şcoală, vineri 11 martie 2016. Activitatea, care s-a bucurat de prezența emoţionantă a părinților şi bunicilor, a debutat cu un scurt moment artistic dedicat anotimpului primăvara.Sărbătoarea a continuat cu prezentarea de către fiecare elev a propriei colecţii realizate din 100 de obiecte. Fiecare colecţie a avut o poveste inedită în care s-au îmbinat armonios pasiunile copiilor cu talentul şi îndemânarea acestora. Colecţiile de scoici, nasturi, fotografii, brelocuri, monede, fluturi, table de şah, cartonaşe cu fotbalişti sau personaje din Stras Wars ş.a., toate au demonstrat talentul copiilor care, susţinuţi de părinţi şi bunici, au marcat cu mândrie primele 100 de zile de şcoală. Activitatea s-a încheiat cu premierea tuturor elevilor Clasei Pregătitoare A şi degustarea celor 100 de brioşe.

Felicitări şi mult succes în continuare!