3D: Dăruire, Distracţie, Datini

PB220035Sub îndrumarea înv. Dorina Dumitrache, elevii clasei 3D au participat la serie de activităţi extracurriculare desfăşurate pe trei coordonate: Dăruire, Distracţie şi Datini.

Astfel, la 1 octombrie 2013, elevii clasei 3D au participat la Campania de donare a legumelor şi fructelor pentru Căminul pentru Persoane Vârstnice din Constanţa, la sfârșitul lunii octombrie 2013 s-au distrat la petrecerea de Halloween, în 14 noiembrie 2013 au învăţat despre sănătate cu ocazia Zilei Mondiale de Prevenire a Diabetului, iar în 23 noiembrie 2013 au vizitat, alături de alţi colegi din şcoală, Muzeul de Istorie Naţională şi Arheologie în vederea pregătirii pentru sărbătorirea Zilei Naţionale.

Toate acţiunile clasei 3D s-au bucurat de prezenţa şi de implicarea părinţilor şi bunicilor. 🙂

Comments are closed.