9 mai, Ziua Europei – 2015

P1040350Şcoala noastră a fost prezentă la manifestările dedicate aniversării Zilei Europei, 9 mai, în organizarea Prefecturii Constanţa şi a Inspectoratului Şcolar Judeţean. Talentaţii noştri elevi, sub îndrumarea prof. Ina Burduţă, au confecţionat o ingenioasă “coloană” a Uniunii Europene, obiecte de cermică, colaje, afişe şi desene ilustrând trei dintre cele 28 de ţări membre: Cipru, Irlanda şi Croaţia. Standul şcolii noastre, amenajat în sala “Remus Opreanu” de la Prefectură, a fost reprezentat de prof. Daniela Badea, director, de prof. Luminiţa Pocora, dorector adjunct, de prof. Ina Burduţă, de prof. Mirela Roşioru şi de Natalia Melinte (6B). Am primit vizitele şi aprecierile dl. subprefect Levent Mustafa Accoium, prof. Dorina Ivanciu, inspector şcolar de specialitate, prof. Alina Dumitraşcu, inspector şcolar de specialitate şi numeroşi alţi elevi, profesori şi părinţi.