Buhuhu! Locul I la concursul HALLOWEEN DECO EXPO 2013!

IMG_203676853878141Elevii şcolii noastre au obţinut locul I la concursul HALLOWEEN DECO EXPO organizat de Centrul Comercial TOM din cadrul Hipermarketului Carrefour  Constanţa, la sfârşitul lunii octombrie 2013. Sub îndrumarea înv. Gabriela Răileanu, toţi elevii clasei I C au realizat manual, cu multă imaginaţie şi răbdare, exponate tematice. Lor li s-au alăturat elevii clasei 4C (înv. Mihaela Toma) care şi-au susţinut colegii prin confecţionarea de exponate tematice handmade şi prin voturi.

Reprezentanţii clasei 1C la concursul HALLOWEEN DECO EXPO au fost: Izabel P., Adrian D., Ryana P., Daniel T., Constantin D., Matei C., Maria M., Iris O., Alessia D. şi Cristina C.

Clasamentul la sfârşitul competiţiei a fost:

  1. Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa – 291 de voturi
  2. Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu” Constanţa – 127 de voturi
  3. Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand” Constanţa – 93 de voturi

Premiul obţinut este în valoare de 1000 de euro în materiale didactice.

Acest rezultat a venit să confirme ambiţia şi îndemânarea elevilor îndrumaţi de înv. Gabriela Răileanu care în decembrie 2012 obţineau locul I şi materiale didactice în valoare de 1300 de euro la competiţia „Brăduţul de nota 10” organizat tot de Hipermarketului Carrefour  Constanţa

Felicitări!

Comments are closed.