Caravana CIVI-MATECA la noi în şcoală

1Vineri, 16 ianuarie 2015, caravana CIVI-MATECA, coordonată de reprezentanţii Asociaţiei Civicum Voluntaris, Ana Epure şi Isabela Iorga-Ştefan, a derulat două ore de proiecţie cinematografică a celor mai reprezentative scurt-metraje realizate de elevii claselor V-XII înscrise în concurs.

La proiecţia scurt-metrajelor au participat elevii claselor: 6B, 7A, 7B, 8A, 8B şi 8C.

Şcoala noastră are bucuria să fie nominalizată în Marea Finală CIVI-MATECA din 29 ianuarie 2015 cu două echipe din clasa 8A, fiecare dintre ele la câte două categorii:

  • Scurt-metrajul „DOMBergent”: Dumitru Bianca, Mădălina Lupu, Delia Truţă, Ioana Leca: la categoriile: „Premiul de popularitate” şi „Premiul pentru cel mai reprezentativ film realizat de elevi în echipă din clasa a VIII-a”
  • Scurt-metrajul „Siguri, dar împreună”: Costache Sabina, Caraman Andreea, Fătu Ioana, Buriu Elena Cristina & Diana Calistru şi Nuray Mamut la categoriile: „Premiul de originalitate” şi „Premiul pentru cel mai reprezentativ film realizat de elevi în echipă din clasa a VIII-a”.

 

Comments are closed.