„Caţavencii” au absolvit „Bacalaureatul” :)

IMG-20160528-WA0013Trupa de teatru „Cațavencii” formată din elevii clasei a VI-a B: Bărăitaru Andrei,  Făcălău Alexandru, Frujină Cristian, Muşat Andrei şi Sasu Sabrina, sub îndrumarea prof. Carmen Guguş  a obţinut premiul al III-lea la Festivalul concurs de artă dramatică „Spiritul lui Caragiale”.  Într-un decor inspirat, noii membri ai trupei au prezentat, cu brio, piesa „Bacalaureat”.

În cadrul aceluiaşi festival-concurs, la secţiunea Afiş, eleva Şumilă Iulia, clasa a VI-a B, sub îndrumarea prof. Ina Burduţă, a obţinut premiul special.

Aflat la  a XII-a ediţie la Festivalul concurs de artă dramatică „Spiritul lui Caragiale” este înscris în Calendarul Activităţilor Educative Regionale din anul 2016, la poziţia 644, organizator fiind Şcoala Gimnazială „George Enescu” Năvodari.

Felicitări”

admin