Concursul “Euxin Math” 2014 – faza locală (SUBIECTE, BAREME, REZULTATE)

Se califică la etapa judeţeană din 31 mai 2014 toţi elevii care au obţinut un punctaj minim de 85 de puncte la faza locală.  Detalii aici.

Sâmbătă, 22 martie 2014, a avut loc etapa locală a concursului de matematică „Euxin Math” dedicat elevilor claselor II-IV. La nivelul Cercului Pedagogic nr. 4 elevii claselor a II-a au concurat în şcoala noastră, elevii claselor a III-a la Şcoala Gimnazială nr. 38 “D. Cantemir”,  iar la Şcoala Sectrum elevii claselor a IV-a.

Concursul este organizat în 17 cercuri pedagogice de către Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa şi a reunit 110 de şcoli din municipiu şi judeţ care au desfăşurat faza pe şcoală.

Eventualele contestaţii se depun la secretariatul şcolii, luni 24 martie 2014, între orele 9.00-12.00.