“Experimente altfel”… în “Şcoala altfel”

În 8 aprilie 2014 am fost gazda concursului  „Experimente altfel” din cadrul proiectului „Un laborator de fizică şi limba germană”. Alături de elevii noştri, de la clasa  a V-a B, au mai participat elevii de la Colegiul Naţional „Gheorghe Munteanu Murgoci” din Brăila şi de la Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” din Galați.Concursul a avut două secţiuni pentru elevii de clasa a V-a: Poduri din hârtie şi Avioane din hârtie. La a treia secţiune, Submarine, au participat elevii de clasa a XI-a de la Colegiul Naţional „Gheorghe Munteanu Murgoci” din Brăila.
Jurizarea a fost realizată de către reprezentantul Institutului Goethe din București, d-nul Arnold Christian Schlachter, care a acordat premii elevilor de pe primele locuri, precum şi diplome de participare pentru toți elevii implicaţi.
La activitate au participat din partea şcolii director prof. Badea Daniela, prof. fizica Mincu Mariela şi prof. limba germana Preda Alina.
Activitatea a fost disemniată şi pe forumul ISJ Constanta.

[nggallery id=8]

Comments are closed.