FOTOGALERIE: “Şcoala altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun!” – ediţia 2015

primi (2)În cadrul programului naţional „Şcoala altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!”, ediţia a IV-a, 6-10 aprilie 2015,  elevii şcolii noastre au avut ocazia de a pune în practică cunoștințele acumulate în cadrul orelor de curs, de a studia mărturiile trecutului istoric al strămoșilor noștri, de a observa viața oamenilor mari şi meseriile acestora, de a participa la numeroase concursuri şi activităţi de abilităţi practice. Cunoștințele însușite au fost puse în practică în cadrul atelierelor sau excursiilor organizate la: “Orășelul Cunoașterii” din București, Monumentul Triumfal de la Adamclisi, Palatul Cotroceni din București, Fabrica de pâine „Dobrogea” SA, Colegiul Naţional „G.M. Munteanu” Brăila, Festivalul Internaţional de Teatru pentru Elevi „Aplauze” Constanţa, Aeroportul Internaţional „Mihai Kogălniceanu”, Academia Navală „Mircea cel Bătrân”, Muzeul Marinei Române (în programul internaţional Job Shadow), Ceronav Constanţa, CinemaCity etc…. A fost o săptămâna frumoasă, în care elevii şi profesorii noştri au îmbinat util şi creativ cunoştinţele acumulate.

 

 

 

Comments are closed.