La mulţi ani, România! – 1 Decembrie 2015

P1050748 (2)De Ziua Naţională, elevii clasei a VII-a B urează, cu multă bucurie, “La mulţi ani, România!”… în timp ce colegii lor, din clasa a VII-a C, au redescoperit trecutul locurilor în care trăim printr-o vizită la Muzeul de Istorie Naţională şi Arheologie din Constanţa, iar elevii clasei a V-a C vă invită la horă…

Alături de ei, colegii lor, şi-au reunit talentul artistic şi iniţiativa demonstrând că, pentru tânăra generaţie în formare, patriotismul devine o formă de manifestare firească a personalităţii lor…

La mulţi ani! şi vouă dragilor…

Anagnostu Maria, Avram Nicoleta, Boicenco Luana, Bucur Ştefania, Bucureşteanu Andreea, Chira Andreea, Costache Ioana, Crăciun Edis, Danciu Emilian, Popescu Alex, Ibadula Julide, Stancu David, Ilie Corina, Ionescu Bianca, Lopăţică Anca, Marcu Alexandra, Marin Melissa, Marin Rareş, Melinte Ştefania, Mologani Adil, Negrea Andra, Scarlat Andreea, Spînu Maria,  Talabă Alexandra, Grosu Maria, Ulian Ruxandra, Bălan Flaviu, Dulţef Delia, Abagiu Ionuţ, Nicolea Bianca, Dan Andrei, Olaru Ştefan, Antohe Bianca, Călătoru Ioana, Cojocaru Cristina, Andreieş Rareş, Barbu Alex, Bărăitaru Andrei, Boghean Răzvan, Buzbuchi Matheo, Cojocaru Mara, Constantinescu Bogdan, Corcheş Radu, Coteanu Alina, Dinu Sergiu, Dogaru Bianca, Dorneanu Andrei, Dumitru Cristian, Făcălău Alexandru, Frujină Cristian, Garofil Elena, Gherghişan Andy, Ilie Rareş, Ivăncescu Simina, Lupu Ana Maria, Mihalache Raluca, Milidonis Electra, Muşat Andrei, Omer Naser, Pop Alexandra, Rădoi Luca, Sasu Sabrina, Seceleanu Rareş, Şumilă Iulia…

admin