Ministrul Educaţiei, în şcoala noastră

Vineri, 6 martie 2015, şcoala noastră a fost onorată DSC_5036de prezenţa Ministrului Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice, prof. univ. dr. Sorin Mihai Cîmpeanu, însoţit de secretarul de stat Vasile Şalaru, de Inspectorul Şcolar General, prof. dr. Răducu Popescu, şi de o echipă de inspectori din cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean Constanţa.

Nu mică le-a fost mirarea unora dintre elevii şi profesorii noştri de la gimnaziu când, la penultima oră, de matematică, biologie sau limba română, au fost vizitaţi de Ministrului Educaţiei însuşi! Ei nu s-au fâstâcit prea tare la întrebările acestuia; de cealaltă parte, concluziile Domnului Ministru au fost înscrise în Cartea de Onoare a şcolii noastre: le redăm în cele ce urmează, mulţumindu-i, dar şi ca un angajament de a ne menţine la înălţimea aprecierilor Domniei Sale:

O şcoală ce se constituie într-un exemplu de bună practică pentru învăţământul românesc. Profesori devotaţi şi copii minunaţi.

 

Comments are closed.