Moş Crăciun pentru toţi copiii!

SDC10055În preajma sărbătorilor de iarnă elevii şi părinţii noştri au realizat deja tradiţionala donaţie de haine, rechizite, fructe, jucării, cărţi şi dulciuri pentru copiii şcolilor gimnaziale din localităţile Nicolae Bălcescu şi Mereni. Inedită anul acesta a fost vizita unui grup de elevi din Nicolae Bălcescu care au cântat colinde elevilor noştri din clasele 4D (înv. Dorina Dumitrache), CPC (prof. înv. primar Elena Mărgulescu) şi CPD (prof. înv. primar Raluca Vasiliev). Momentele emoționante au fost completate de frumoasele colinde cântate de copiii vizitatori şi gazde. Acţiunea, parte a Strategiei Naţionale de Ajutor Comunitar, a avut coordonatori pe următoarele cadre didactice: prof. Mihaela Ignat, prof. Carmen Badea şi prof. Daniela Badea, directorul şcolii.

Comments are closed.