Săptămâna Porţilor Deschise–anul şcolar 2016-2017

scoala 29 cta (3)În perioada 2-4 decembrie 2015, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa a organizat ,,Săptămâna porților deschise” pentru viitorii elevi din clasa pregătitoare, din anul şcolar 2016-2017. Evenimentul s-a adresat preşcolarilor de la grădiniţele din vecinătate, părinţilor şi bunicilor. Gazde le-au fost elevii claselor a IV-a şi învăţătoarele lor: prof. înv. primar Georgiana Şchiopan, prof. înv. primar Renata Rădulescu, prof. înv. primar Mariana Negrilă şi prof. înv. primar Lucica Asmarandei. Împreună i-au  ajutat pe viitorii preşcolari să descopere, prin cântec, desen şi joc, o mică parte din frumoasa lume a şcolii.

UPDATE! … şi vizitatorii au început să vină…

Menţionăm că Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa, situată în cartierul Tomis Nord, are în acest an şcolar 950 de elevi înmatriculaţi care-şi desfăşoară cursurile în două schimburi (649 de elevi la ciclul primar între orele 8-12 şi 301 de elevi la ciclul gimnazial între orele 12-18). Totodată, media celor 84 de absolvenţi ai claselor a VIII-a, la examenul de Evaluare Naţională, promoţia 2015, a fost de 8.70, fiind şcoala generală cu cel mai bun gimnaziu din judeţ.

admin