Trupa „Medieville” marea câştigătoare din „Ţara lui Făt Frumos”!

333Trupa de teatru „Medieville” a obţinut premiul I şi Trofeul la concursul naţional „În Ţara Lui Făt-Frumos”, ediţia a III-a, inclus în Calendarul Activităţilor Educative Naţionale 2016/28260/A3/1. Coordonată de prof. Camelia Cantaragiu în colaborare cu actriţa Teatrului de Copii şi Tineret, doamna Dana Manolache, trupa „Medieville” a reuşit o reprezentaţie de excepţie a clasicului basm oriental „Aladin şi lampa fermecată” care face parte din antologia „O mie şi una de nopţi”.

Felicitări!

Trupa „Medieville”

Andrei Calu (clasa a VII-a C) – Aladin, Andreea Butcaru (clasa a VII-a C) – Jasmine, Felix Lazarov (clasa a VII-a C) – Vrăjitorul, Maria Partenie (clasa a VII-a C) – Mama lui Aladin, Alexandra Nadejde (clasa a VI-a C) – Duhul lămpii,  Andreea Ciolache (clasa a VII-a C) – Sfetnicul şi Oracolul,  Theodora Fuduli (clasa a VII-a C) – Fiul Sfetnicului, Alina Coteanu (clasa a VI-a B) şi Delia Chirilescu (clasa a VII-a C) – Prinţesele.

admin