Un profesor al şcolii noastre la sediul Comisiei Europene din Bruxelles

Un rezultat de excepţie: Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa a fost premiată de Reprezentanţa Comisiei Europene din România, în cadrul proiectului „Europa, casa noastră”, prin intermediul prof. Carmen Badea.

Reprezentanţa Comisiei Europene în România a organizat şi în anul şcolar 2013-2014 concursul naţional „Europa, casa noastră”, prin care unităţile şcolare au fost încurajate să organizeze activităţi pentru promovarea imaginii Uniunii Europene în rândul copiilor şi tinerilor.

La sfârşitul competiţiei educaţionale şcoala noastră a fost declarată câştigătoare, alături de alte 24 de unităţi şcolare din ţară, pentru calitatea şi impactul acțiunilor cu teme de informare europene. Premiul constă într-o vizită la Bruxelles la sediul Comisiei Europene de care se bucură toţi cei 25 de profesori coordonatori ai şcolilor câştigătoare,  în luna septembrie 2014.

Rezultatul este cu atât mai frumos cu cât suntem singura şcoala din judeţul Constanţa premiată la această ediţie.

Alte detalii, aici.

Felicitări!

Comments are closed.