Viitorul Planetei depinde de NOI…

DSC07791Elevii clasei 3 C au sărbătorit, pe 12 martie 2014, Ziua Naţională a Gărzii de Mediu, lansând un semnal şi un îndemn de a acţiona împreună pentru protejarea patrimoniului natural. Coordonaţi de învăţătoarea lor, prof. înv. primar Primavera Florentina Enuţă, elevii au conştientizat ca depinde de fiecare să păstrăm Pămantul ca planetă vie, să reducem poluarea şi să consevăm natura, ca sursă a vieţii.

La activitatea clasei 3 C au participat ca invitaţi dna Driector, prof. Daniela Badea, prof. Carmen Badea, bibliotecar, Tudoriţa Turlan şi comisarul Gărzii Naţionale de Mediu Constanţa, dna Anca Dobrescu.

S-au prezentat materiale ppt, au avut loc dezbateri despre  datoria fiecăruia de a păstra sănătatea mediului şi s-a desfăşurat un concurs de pictură în care copiii şi-au exprimat prin culoare si lumină, dorinţa lor de a salva şi proteja mediul! Prin activităţile desfăşurate participăm împreună la îmbunătăţirea mediului în care trăim!

Comments are closed.