Ziua Internaţională a Persoanelor Vârstnice

20131004_095359Sărbătorită în fiecare an la 1 octombrie, Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice  a constituit un bun prilej pentru elevii şi profesorii noştri pentru aş arăta preţuirea şi respectul faţă de bătrânii de la Căminul de Pensionari Constanţa.

Sub îndrumarea directorului adj. Raluca Vasiliev, a prof. Andreea Manole şi a prof. înv. primar Elena Rusu elevii claselor CPB,1A, 3D, 2A, 2B, 2C, 2E, 3A, 3B, 3C,4C, 4D, 5A, 5B, 6B, 7B, 7C, 8A şi 8D au donat fructe şi legume.

Această sărbătoare instituită de Organizația Națiunilor Unite, ne reamintește cât de valoroși sunt oamenii, indiferent de vârsta lor, iar noi, românii ne putem aminti de cunoscutul proverb „Cine n-are bătrâni să-și cumpere”.