Ziua Porţilor Deschise – 2015

RUSU8Şcoala noastră a organizat, în perioada 16-20 februarie 2015,  Ziua Porţilor Deschise în care am fost vizitaţi de preşcolarii însoţiţi de educatori, părinţi şi bunici. Cu clasele împodobite de baloane colorate, îmbrăcaţi în personaje de poveste, acompaniați de prietena lor, chitara, gazdele le-au cântat celor mici “Imnul clasei a IV-a”, le-au dăruit bomboane, iar oaspeții preşcolari au recitant poezii. La început timizi, cei mici s-au acomodat repede cu atmosfera clasei, au luat loc în bănci şi ajutați de elevii de clasa a IV-a, au descoperit… locul unde vor (re)veni în luna septembrie: şcoala. Oaspeţii au rezolvat fişe cu jocuri logice şi au primit în dar o”inimioara veselă”, pe care au fost scrise urări şi sfaturi pentru activitatea de viitor şcolar.

Dragi viitori şcolari, vă aşteptăm cu mare drag!

Doamnele Învăţătoare

 

Comments are closed.