Ziua Şcolii – 2013

DSCN0538Vineri, 8 noiembrie, elevi şi profesori, părinţi şi bunici, am aniversat Ziua Şcolii. În anul 2013 am împlinit 45 de ani de la înființare şi 8 ani de la completarea denumirii şcolii nu numele de „Mihai Viteazul” conform deciziei nr. 47523 / 31.08.2005 a ISJ Constanţa…

Într-o atmosferă de sărbătoare şi bună-dispoziţie, am urmărit programul artistic realizat de prof. Luminiţa Pocora, consilierul educativ al şcolii. Cei mai talentaţi dintre elevii noştri au cântat, au dansat, au făcut demonstraţii de karate, au prezentat expoziţii handmade şi de design vestimentar în curtea şcolii.

Programul a debutat cu mesajul directorului adj. Raluca Vasiliev şi cu prezentarea, de către elevii şcolii, a semnificaţiei istorice a personalităţii lui Mihai Viteazul şi a semnificaţiei religioase a numelui Sf. Arhanghel Mihail. A continuat cum un moment folk susţinut de elevii Andrei G. 7B, Tiberius Z. 7C, Antonio L. 7C şi Alexandru C. 8A. A urmat interpretarea de excepţie a pieselor „Memories” de către duetul Irina A. 7C şi Maria G. 7C, „Rolling in the deep” şi „Something s got hold on me” de către Andreea P. 7A., „Let her go” Andreea C. 5C, Ioana C. 5B. „Pădure nebună”. Ne-au încântat trupele de dans sincron ale claselor 5A, 6A şi 7B, am apreciat demonstrația de karate a Teodorei F. 5C, ne-am delectat vizionând expoziţia de handmade a clasei 4D şi expoziţia de design vestimentar a realizată de Irina D. şi Oana B. 8C.

Sărbătoarea noastră s-a încheiat cântând şcolii La mulţi ani! Şcolii Gimnaziale nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa!

La muţi ani, dragă Şcoală!

Comments are closed.