Anunţ important!

Luni, 18 ianuarie 2016, Şcoala Gimnazială nr. 29 “Mihai Viteazul” Constanţa desfăşoară orele după programul normal.

Redăm mai jos mesajul Inspectoratului Şcolar Judeţan Constanţa în acest sens:

Inspectoratul Școlar Județean Constanța anunță că, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, pentru siguranța elevilor și a cadrelor didactice, luni, 18 ianuarie 2016, cursurile vor fi suspendate  în toate unitățile de învățământ preuniversitar (grădinițe, școli, licee) din județul Constanța, cu excepția celor din municipiile Constanța, Mangalia și Medgidia.

Directorii unităților de învățământ vor lua toate măsurile pentru asigurarea permanenței și a funcționării utilităților din unitățile de învățământ.

Conform prevederilor legale, suspendarea cursurilor este urmată de măsuri privind parcurgerea integrală a programei școlare până la finele semestrului sau anului școlar în curs, stabilite de consiliile de administrație ale unităților de învățământ.

admin