Ne mândrim cu performanţele noastre! 2016-2017 nivel primar

Anul şcolar 2016-2017 reprezintă pentru elevii şi cadrele didactice de la nivel primar un nou prilej pentru confirmarea calităţii  actului educaţional  care se reflectată în rezultatele excelente obţinute la concursurile şcolare. Felicitări tuturor!

…în curs de actualizare…

Concursul Regional de Educaţie pentru Sănătate – ediţia VII-a, CAER 2017, poz. 1395, secţiunea colaj – etapa regională

  • Premiul I Hanzu Pazara Cezar (clasa 1), Jitaru Daria Ioana (clasa 1), Nicolae Darius (clasa 1)
  • Premiul al II-lea  Badea Darius Alexandru (clasa 1), Dracea Eda Georgiana (clasa 1), Prăjitură Paulian (clasa 1)
  • Premiul al III-lea  Stamat Anamaria (clasa 1), Vergelea Cristian (clasa 1), Târziu Maria (clasa 1)

Concursul naţional de creativitate în fizică şi tehnologii „Ştefan Procopiu”, etapa judeţeană

  • Diploma Edison: Dragomir Mara (clasa 2)
  • Diploma Einstein: Dragomir Mara (clasa 2)

Concursul Naţional de Educaţie pentru Sănătate, CAEJ 2017/38/, etapa județeană

  • Premiul al II-lea Hanzu Pazara Cezar (clasa 1), Jitaru Daria Ioana (clasa 1), Nicolae Darius (clasa 1), Stamat Anamaria (clasa 1), Vergelea Cristian (clasa 1), Târziu Maria (clasa 1) – calificaţi etapa naţională
  • Premiul al III-lea Badea Darius Alexandru (clasa 1), Dracea Eda Georgiana (clasa 1), Prăjitură Paulian (clasa 1) – calificaţi etapa naţională

Concursul judeţean de cultură generală „AMICII ISTEŢII”, etapa I, calificaţi la etapa a II-a

Clasa CP Ciobîcă Dorin, Constantinescu Carla, Dumitru Ştefania, Dumitrașcu Darius, Gherghișan Sofia, Grindei Alexandra, Ibram Aminah, Istrate Natalia, Kibedi Luana Andreea, Mihalache Robert, Minciu Romina Paula, Nistor Rareş, Presadă Diana, Tohăneanu Diana, Traşcă Lunna Maria, Turcu Ioana Valentina, Grigoraş David – Nicolae, Iorga Răzvan, Neacşu Mihai Matei, Tuzlaru Andrei Ştefan

Clasa I Bargan Darius, Bejenaru Ada Maria, Eserghep Anelys, Ghinea Teodor, Grădinaru Mihail, Grosu Nicoleta, Ignat Raisa Cristiana, Ion Adrian, Ionescu Eduard, Jitaru Ioana Daria, Lepădatu Radu, Mihalcea Davia, Murtaza Said, Pînzaru Mihai, Radu David Gabriel, Roșculeț Andrei, Ruşanu Raluca, Simion Irina, Şerban Amalia, Vergelea Cristian Gabriel, Zicu Cristian, Dobre Elisa Maria, Buzarna Adela Ioana, Culea Maria, Shalash Nisryn Juliette

Concursului judeţean de limba şi literatura română „COMORILOR CONDEIULUI”, organizat de ISJ Constanţa şi calificarea la etapa a III-a

Clasa a II-a: Găină Maria Bianca, Ionescu Marcel Cristian, Voicilă Karina Elena, Secară Alexandru Bogdan, Rosca Sebastian, Ţîgănescu Ionuţ Răzvan, Ciocanu Gabriel, Marcu Cristian Mihai
Clasa a III-a: Chiratcu George Cristian, Matei David Dumitru, Gunache Bianca, Chiratcu Ştefan Daniel, Ciobanescu Rebecca, Curtseit Selena, Cuṭilof Raluca, Lascu Eric George, Popescu Diana
Clasa a IV-a: Manole Andra, Barbu Alexandra, Dobre Cristina, Peniu David, Vintilescu Andreea Elisa, Șerban Radu Cristian, Muraru Andra

Concursul judeţean de matematică „EUXIN MATH”, organizat de ISJ Constanţa şi calificarea la etapa a II-a

Clasa a II-a: Banciu Mihai Toma, Caşler Matei Alexandru, Ghenescu Edwin Mihai, Ionescu Marcel Cristian, Petrec Dragoş, Roșca Sebastian, Amet  Adel, Costescu Diana Ștefania, Militaru Teodora,  Amalia, Oatu Bianca – Maria, Asan Elisa Alev, Badea Ema Teodora, Gheorghiaș Mădălina, Piticar Ioana Alexandra, Svinarciuc Iustin Daniel, Zulchefil Esra Nalan, Girip Mihai Cristian, Petcu Horia, Stoica Dorian Ovidiu, Asan Emre Yener, Shawi Sara, Țîgănescu Ionut Razvan, Chira C.Alexandru, Ciocanu Gabriel, Găină Maria Bianca

Clasa a III-a: Chiratcu George Cristian, Tucă Mihai Emanuel, Chiratcu Ștefan Daniel, Bugan Iustin Florinel, Cotofanu Flavius Stefan, Vasilescu Daria Maria, Curtseit Selena, Cuṭilof Raluca, Constantinescu Bianca-Maria, Gunache Bianca Maria, Pistereanu George, Popa Tudor Mihail, Rotaru Maria-Sofia, Marica Aida Maria, Mateescu Eva Maria, Rusu Salonee Yasmin, Guiu Alexia, Popescu Diana, Ciobănescu Rebecca, Alexandru Tiberiu

Clasa a IV-a: Abǎlaru Matei, Barbu Alexandra, Brighidovici Sara, Chirculescu Alex, Dǎnilǎ Ana Alessia, Milcu Mihai, Neculae Ioana, Petrec Cristian, Șișman Sara, Drăgan Cristian, Nicolaev Vladimir Andrei, Savciuc Vlad, Arif Denisa, Dobre Cristina, Peniu David

admin