Nouă piesă de teatru pusă în scenă de trupa „Medieville”

12947057_1156239407733146_864537618_oTrupa de teatru „Medieville” a şcolii noastre avut,  joi 7 aprilie 2016, premierea spectacolului cu piesa „Aladin şi lampa fermecată”, pe scena Teatrului pentru Copii şi Tineret „Căluţul de mare”. Coordonată de prof. Camelia Cantaragiu în colaborare cu actriţa Teatrului de Copii şi Tineret, doamna Dana Manolache, trupa „Medieville” a reuşit o reprezentaţie de excepţie a clasicului basm oriental care face parte din antologia „O mie şi una de nopţi”.

Cei nouă elevi talentaţi ai trupei au avut următoarele roluri:

Andrei Calu (clasa a VII-a C) – Aladin, Andreea Butcaru (clasa a VII-a C) – Jasmine, Felix Lazarov (clasa a VII-a C) – Vrăjitorul, Maria Partenie (clasa a VII-a C) – Mama lui Aladin, Alexandra Nadejde (clasa a VI-a C) – Duhul lămpii,  Andreea Ciolache (clasa a VII-a C) – Sfetnicul şi Oracolul,  Theodora Fuduli (clasa a VII-a C) – Fiul Sfetnicului, Alina Coteanu (clasa a VI-a B) şi Delia Chirilescu (clasa a VII-a C) – Prinţesele.

La fel ca şi în anii şcolari precedenţi, trupa „Medieville” şi-a propus să participe cu acest nou spectacol la mai multe festivaluri şi concursuri de profil din ţară şi străinătate.

Break a leg!

admin