Concursul de poezie „Cuvintele vindecă”

Pentru că se apropie „Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală” și „Ziua Internațională a Siguranței pe Internet”, Twinkl invită școlile din România să participe la Concursul de poezie „Cuvintele vindecă” pentru de a celebra nonviolența, respectul reciproc, prietenia și fraternitatea.

Pe 30 ianuarie marcăm Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală, iar pe 9 februarie Ziua Internațională a Siguranței pe Internet. Noi, la Twinkl, credem că e necesar să ne amintim de puterea tămăduitoare a bunătății și s-o înmulțim cu fiecare ocazie.  Știm deja că, folosite greșit, cuvintele dor, dar ele pot să și aline, să vindece, să repare, dacă sunt împletite cu dragoste. De aceea invităm elevii din clasele primare, gimnaziale și din licee să scrie poezii (individuale sau de grup), bazate pe teme precum nonviolență, prietenie, fraternitate și respect și să le înscrie la Concursul de poezie „Cuvintele vindecă”.

 https://www.twinkl.ro/

Sibel Chiazim