IMPORTANT! Examenele de certificare de limba germană A2, B1

Şcoala noastă continuă, şi în anul şcolar 2017-2018, să organizeze, gratuit, examenele de certificare de limba germana A2 (Auf dem Weg zum DSD) şi B1 (DSD1). Ambele examene vor avea loc în semestrul al II-lea.

Examenul de nivel A2, care echivalează examenul de bilingv, este destinat tuturor elevilor claselor a VII-a din şcoala noastră, dar şi celor de clasa a VIII-a, care nu au promovat acest examen anul trecut şcolar.

Examenul de B1 se adresează elevilor din clasa a VIII-a din şcoala noastră, dar şi celor care anii trecuți nu au promovat acest examen.

Precizam că promovarea/nepromovarea unui nivel, nu influențează în nici un fel participarea la celelalte examene.

Data examenelor  de certificare de limba germana A2 (Auf dem Weg zum DSD) şi B1 (DSD1) va fi anunțată la începutul semestrului  al II-lea.

Viel Erfolg!

admin