Performanţă! Locul I baschet – Street Play School Battle

Ambele echechipa-feteipe ale şcolii, de fete şi de băieţi, participante la competiţia de baschet 3X3 Street Play School Battle au reuşit să se claseze pe locul I după disputarea mai multor meciuri în sala Flămânda, în 10 decembrie 2016.

Echipa de fete: Bucureşteanu Andreea, Marcu Alexandra, Negrea Andra.
Echipa de băieţi:  Agapie Alexandru, Borş Alexandru, Manu Alexandru, Neagu Costin.
Coordonatori: prof. Straton Corina şi prof. Badea Daniela

Felicitări!

Într-o concurenţă viu dispuechipa-baietitată elevii noştri au întâlnit echipe de la Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria”, Liceul Teoretic „Decebal”, Liceul Teoretic „Traian”, Liceul „Ovidius”, şcoala nr. 30 „Gh. Ţiţeica”, Şcoala nr. 7 „r. Opreanu”. De remarcat este faptul că unităţile şcolare participante au înscris în concurs chiar şi câte trei echipe

admin