Şi noi am … “Dăruit Aripi”

20161209_081523Spiritul sărbătorilor ne-a cuprins încet, încet… ajutaţi de părinţi şi îndrumaţi de către doamnele învăţătoare, elevii claselor primare  au confecţionat ornamente de Crăciun şi au dăruit jucării pentru copii bolnavi de la Centrul Medical de zi Focus Constanţa. Activitatea a fost coordonată de  către Asociaţia „Dăruiește Aripi”

Info! Centrul Medical Focus

Proiect dedicat pentru diagnosticarea, tratarea, monitorizarea şi susținerea copiilor cu boli onco-hematologice şi reumatologice din zona de sud-est a României. A fost realizat cu sprijinul mediului de business constănțean şi finalizat în luna februarie 2014. Centrul funcționează în cadrul secției de pediatrie a Spitalului Clinic Județean de Urgenţă Constanţa, ca şi compartiment de onco-hematologie şi reumatologie.

admin