PERFORMANŢĂ! Locul I şi calificare la etapa zonală pentru echipele de baschet – fete şi băieţi

PERFORMAŢĂ! Felicităm echipele şcolii de Baschet – fete şi Baschet – băieţi, care au obţinut locul I în cadrul GIMNAZIADEI – Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar, faza judeţeană şi s-au calificat la etapa zonală! Ambele echipe au reuşit să câştige toate meciurile directe.

Felicitări, echipei de fete! Marcu Alexandra, Negrea Andra, Spînu Maria, Bucureşteanu Andreea, Garofil Elena, Nicoară Raluca, Sasu Sabrina, Milidonis Electra, Vîjială Andreea, Dragomir Ioana, Tudose Sofia, Mîţă Daria şi Panaitescu Oana.

Felicitări, echipei de băieţi! Gribinic Ştefan, Abagiu Ionuţ, Grosu Darie, Calu Andrei, Borş Alexandru, Crăciun Edis, Constantinescu Bogdan, Buzatu Alexandru, Seceleanu Rareş, Omer Naser, Târşa Radu, Avram Mihai, Manu Alexandru, Agapie Alexandru şi Marin Rareş.

Felicitări, catedrei de educaţie fizică şi sport! Prof. Badea Daniela, prof. Straton Corina şi prof. Ploţchi Eduard.

admin